Przejdź do treści

Wszystko zależy od Ciebie!

  • przez

Jak ćwiczyć w domu? To zasadnicze pytanie zadają sobie osoby, których nie stać na regularne wizyty w siłowni a po prostu mają zamiar poprawić swój wygląd. Wszystko czego potrzebują do zrzucenia nadwagi znajduje się w ich zasięgu. Mowa tu o kilogramach, które warto wykorzystać do ćwiczeń z użyciem masy własnego ciała.

Cały trening musi zacząć się od rozgrzewki. Wystarczy kilka minut na skakance, aby rozgrzać mięśnie do późniejszego wysiłku. Później wykonujemy trening obwodowy. Chodzi o to, że robimy serię jakiegoś ćwiczenia i szybko przechodzimy do kolejnego. Taki typ ćwiczeń powinien odbywać się bez żadnego odpoczynku. Następnie po całym obwodzie należy już koniecznie zdecydować się na odpoczynek, aby po paru chwilach zrobić taką serię jeszcze raz. Trening podstawowy to ćwiczenia: izometryczne napinanie mięśni ramion, pompki, podnoszenie pleców i nóg w leżeniu na brzuchu, przysiady oraz nożyce. Dla trochę bardziej doświadczonych proponujemy: podciąganie w wysokim podchwycie, pompki tricepsowe, martwy ciąg oraz skrętoskłony brzucha z równoczesnym uginaniem nóg. Ćwiczenie w domu bez sprzętu jest tak samo skuteczne, jak to wykonywane w profesjonalnej siłowni w naszym sąsiedztwie. Wystarczy jedynie nasze samozaparcie i dyscyplina. Co prawda na trening w domu możemy być trochę mniej zmotywowani, ale warto zwrócić uwagę na to, że ma to też wiele zalet. Wyrabiamy w nas samych cierpliwość i większą chęć na samodoskonalenie się. Zwiększają się nie tylko mięśnie, ale głównie radość z pokonania swojego lenistwa.

To głównie od nas zależy, czy zniechęcimy się brakiem finansów na tradycyjną siłownię czy zaczniemy podjąć wyzwanie na własną rękę.