Przejdź do treści

Trening obwodowy

  • przez

Coraz większymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie sylwester i noworoczne postanowienia. Większość spośród nas decyduje się na podjęcie swojej historii ze sportem. Idziemy więc na siłownię i kupujemy karnet w promocji „3 miesiące w wartości 2” z radością iż będzie wtedy motyw dłuższej przygody. Niestety wraz z nadejściem wiosny siłownie pustoszeją, a nasze postanowienia idą na nowy rok. Jak wytrwać w praktyce nad sobą? 

Słyszałeś kiedyś o treningu obwodowym? Jeśli nie to może być idealne rozwiązanie dla ciebie. Potrafisz go robić na siłowni, jednakże jak brakuje tobie czasu by się tam wybrać – równie właściwie możesz przejść przez wszelkie ćwiczenia w domu. Sam trening jest szczególnie wymagający oraz z pewnością potrzebne tobie będzie mnóstwo samozaparcia, ale skutki są tego odpowiednie. Trening obwodowy to prawdziwy plan treningowy, ułożony w ten sposób aby w wszystkiej sesji było najmniej jedno zadanie na wzmocnienie głównych grup mięśniowych. Wymaga on właściwej formy oddechowej i wytrzymałości mięśniowej, ale potrafią go realizować zarówno początkujący kiedy i zawodowcy.

Kiedy rozpocząć ćwiczenia na siłowni? Doskonałym rozwiązaniem na wstęp jest współpraca z trenerem osobistym. Pokaże tobie kiedy poprawnie wykonywać każde ćwiczenie jak również ułoży dla ciebie indywidualny plan treningowy. Dodatkowo uzyskasz także porady żywieniowe i dodatkową motywację – bycie przekonanym tego że ktokolwiek widzi w nas potencjał oraz walczy razem z nami daje rzeczywiście dużego kopa. Z upływem czasu konieczna wiedza przyjdzie sama, a trening na siłowni stanie się elementem dnia, bez którego będziesz czuć niedosyt.