Przejdź do treści

Trening obwodowy

  • przez

Jeśli  osiągnąć wymarzoną sylwetkę, musimy rozpocząć regularną aktywność fizyczną wraz z odpowiednią dietą – taką, w której przeważają białka i tłuszcze kosztem prostych węglowodanów. Następnie możemy zacząć kształtować swoje masę mięśniową, jednakże nie zapominajmy, że przypadkowo wykonywane ćwiczenia nie na wiele się zdadzą. Dużo lepiej jest skorzystać z doradztwa

wykwalifikowanego trenera personalnego, który pokaże nam w jaki sposób wykonywać ćwiczenia na rzeźbę, od czego rozpocząć by się nie przeforsować oraz nie zniechęcić do ćwiczeń, a osiągnąć wymarzony efekt wysportowanego ciała.

Trening FBW czyli Full Body Workout jest to trening siłowy całego ciała przy wykorzystaniu wolnych ciężarów. Jest to bardzo interesujący program ćwiczeń, który ponadto nie jest bardzo angażujący czasowo ani obciążający. Najważniejsze jest w nim bowiem to, aby po każdym dniu treningu następował dzień regeneracji. FBW wykonuje się ćwicząc po jednym ćwiczeniu na poszczególną partię mięśni zdefiniowaną liczbę powtórzeń. Zasadniczo rozpoczyna się ćwiczenia od ćwiczeń największych partii mięśniowych, na najmniejszych kończąc. W ten sposób można trenować podczas pojedynczego treningu: Nogi, plecy, klatkę piersiową, triceps, biceps oraz brzuch. Jest to zestaw ćwiczeń pozwalający uniknięcia monotonii.

Jedną z mało docenianych aspektów Full Body Workout jest nie tyle jej skuteczność, co możliwość poznania własnego ciała w trakcie wykonywania treningu. Trenując każdą grupę mięśni z osobna dokładnie wyczuwamy swoje możliwości, swoją efektywność oraz czujemy każdy swój pojedynczy mięsień – to przyda nam się w trakcie następnych, bardziej zaawansowanych treningów.