Przejdź do treści

Szybki przyrost masy mięśniowej

  • przez

U kulturystów, a także mężczyzn dbających bardzo o swój wygląd, odpowiednio ukształtowana sylwetka ma bardzo duże znaczenie. Chodzi o to, by mięśnie były właściwie wyeksponowane – by  były proporcjonalne w stosunku do siebie nawzajem, by nie były karykaturalnie przerośnięte i ogólnie dawały wrażenie dobrze zbudowanej, zdrowej i wysportowanej sylwetki męskiej, ani nie wychudzonej, ani przesadnie umięśnionej.

Zwiększenie masy mięśniowej to efekt długotrwałych, ciężkich ćwiczeń na siłowni. Należy je wykonywać w odpowiednich interwałach, by uzyskać pożądane efekty. Ale to nie wszystko – aby uzyskać odpowiednie kształty należy zadbać też o swoją dietę. Powinna ona zawierać więcej białka kosztem prostych węglowodanów, które wpływają jedynie na przyrost tkanki mięśniowej. Aby stymulować szybki przyrost masy mięśniowej potrzebna jest zwiększona podaż białka. Bardzo łatwo można ją uzyskać poprzez dodawanie specjalnych odżywek białkowych w proszku występujących w różnych smakach, do codziennie zjadanych potraw białkowych – omletów, naleśników, ciast, koktajli i tym podobnych. 

Jeśli chodzi o odpowiedni sklep odżywki są sprzedawane w wyspecjalizowanych sklepach, stacjonarnych bądź internetowych, zajmujących się wyłącznie suplementami dla sportowców. Czasem dobrej jakości odżywki możemy znaleźć w dobrze zaopatrzonych sklepach sportowych. Na szczęście dziś w dobie sklepów online możne bez problemu zaopatrzyć się w niezbędne preparaty w sklepach internetowych. Mają one suplementy diety zwiększające przyrost mięśni zarówno w formie proszku, jak i kapsułek. Co istotne – suplementy te sprzedawane są w różnych gramaturach, od jednorazowych porcji po dawki na ponad dwa miesiące regularnego stosowania.