Przejdź do treści

Plan treningowy na wymarzoną sylwetkę

  • przez

W dzisiejszych czasach większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, czas płynie coraz szybciej, a my zapominamy o podstawowych zasadach zdrowia. Społeczeństwo powoli budzi się z nieświadomości, a wszelakie formy aktywności fizycznej stają się coraz bardziej popularne. Niemal każdy chce być wysportowany, mieć idealną sylwetkę i czuć się lżejszym, bardziej zdrowym. Tu pojawia się pytanie: jak szybko można osiągnąć upragniony efekt? Odpowiednie kroki, wyrobienie dobrych nawyków może zaowocować szybciej niż się tego spodziewamy. Oczywiście jeśli się do tego odpowiednio przygotujemy i będziemy utrzymywać regularność. Na początku odpowiedni powinien być dla nas plan treningowy na rzeźbę 3 dniowy. Ułożenie takiego planu wbrew pozorom nie jest trudne. Najważniejsze o czym musimy pamiętać to ćwiczenia wielostawowe takie jak: przysiady, podciągania, wyciskania, czy martwy ciąg. Angażują one większą ilość mięśni niż ćwiczenia jednostawowe, co powinno przyśpieszyć nasz początkowy ogólny rozwój. Ważne jest dobranie szerokiego wachlarza ćwiczeń, aby zadbać o całe ciało.

Zalecana liczba serii to 3 lub 4, a powtórzenia powinny oscylować wokół dziesięciu w zależności od naszej kondycji. Przykładowy plan może wyglądać tak: 

1. klatka piersiowa, biceps, brzuch

2. triceps, barki

3. nogi, plecy

Obciążenie nie powinno być zbyt duże, aby powtórzenia mogły być wykonywane w miarę szybko. Podobnie przerwy pomiędzy seriami, powinny oscylować wokół minuty i z czasem powinny się zmniejszać do 50/40 sekund w celu zdynamizowania treningu.