Przejdź do treści

Plan treningowy na ciało

  • przez

Dobry trening na zwiększenie mięśni jest wybierany przez ludzi z rozmaitych powodów. Kluczowy to, przede wszystkim zwiększenie siły zewnętrznej i poprawienie kondycji. Trening siłowy i wytrzymałościowy na siłowni, a chociażby w lokalu stymuluje do pracy układ krążenia oraz serce co ma dobry wpływ na utrzymanie naszego organizmu w dobrej sprawności oraz energii. Ćwiczyć należy niezależnie od wieku, ponieważ badania naukowe pokazały, iż nawet po sześćdziesiątym roku życia przynosi to pozytywne rezultaty uniemożliwiając mięśniom i kościom zastanie się.

Kolejny czynnik to właśnie wygląd, tak zwana rzeźba. Młodzi chłopcy, ale dodatkowo starsi mężczyźni trenują więc po to, aby mieć bardziej silną budowę również znacznie podobać się kobietom. Nie owijajmy w bawełnę: Kobiety potrafią zaklinać się na ogół iż wygląd jest dla nich nieznaczący a liczy się kreatywność i intelekt jednak każda dobrze rozumie iż to wspaniale zbudowany mężczyzna sprawia najmocniejsze emocje.

Plan treningowy na rzeźbę nie winien zakładać zbytniego przemęczania się. Jeżeli doprowadzimy do przetrenowania, skutki swego wysiłku wyjdą na marne a my wysoce zniechęcimy się do dalszych treningów. Jest to istotne zwłaszcza na wstępie więc warto rozpoczynać ćwiczenia na siłowni, pod okiem trenera, a nie samemu w domu. Możemy zdecydować się na przyjmowanie odżywek, celem osiągnięcia większych efektów, ale efektem ubocznym będzie nieproporcjonalna wielkość mięśni do ich mocy. Innymi słowy, potrafimy być gorsi aniżeli osoba posiadająca nawet dwa razy mniejsze mięśnie od nas.