Przejdź do treści

Plan ćwiczeń na rzeźbę dla początkujących

  • przez

Wiosna nadciąga coraz prędzej, dlatego każda jednostka, która marzy o zrzuceniu niepotrzebnych kilogramów czy też zbudowaniu mięśni powinna zapisać się na treningi. Według mnie to jedyna słuszna ścieżka do tego, aby w dobrym tempie poprawić swoją formę. Warto zastosować trening na rzeźbę dla początkujących, który według mnie daje perfekcyjne pozytywne skutki. W tym miejscu chcę zaznaczyć, iż tylko uprawianie ćwiczeń na siłowni pozwala na wyrobienie rzeźby ciała na której nam zależy oraz na zbudowanie upragnionej masy mięśniowej. Spore znaczenie odgrywa również odpowiednio skonstruowana dieta. Mówi się, że trzeba przyjmować mniej kalorii aniżeli zużywa nasz organizm. Z tego względu musimy początkowo poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, łatwo możemy je obliczyć przy użyciu kalkulatorów dostępnych bezpłatnie w Internecie. Od uzyskanego podsumowania powinniśmy odjąć około 100-200 kalorii i taką ilość jeść każdego dnia.

Dodatkowo jeśli chcesz uwydatnić swoje mięśnie powinieneś z regularnością zwiększać dodatkową aktywność fizyczną. Według mnie genialnie sprawdzą się do tego celu spacery, osobiście je stosuję i jestem z ich efektów usatysfakcjonowany. I robisz to przy okazji, np. idąc do roboty.

Interesującym uzupełnieniem ćwiczeń jest z pewnością trening FBW, czyli ćwiczenia całego ciała przy zastosowaniu specjalnych ciężarów. Z jego pomocą równomiernie kształtują się mięśnie w całym ciele.

Perfekcyjnym uzupełnieniem diety oraz treningów są suplementy diety, które poważnie ułatwiają uzyskanie założonych celów. Moja opinia jest taka, że opłaca się stosować suplementy z kofeiną, które znacznie zwiększą naszą motywację i siłę do uprawianie ćwiczeń. Oczywiście jeśli nie masz odpowiednich środków finansowych, aby zapisać się na siłownię możesz te rzeczy robić w domu, jeśli tylko posiadasz odpowiednie obciążenia, sztangę i hantle.