Przejdź do treści

Masa mięśniowa bez tajemnic

  • przez

W tempie błyskawicy zbliża się sezon wyjazdowy, warto w związku z tym zwiększyć starania o poprawę własnej wyglądu sylwetki przed wyjazdem na wyczekiwane wakacje. By zredukować zbędny tłuszczu oraz wyrzeźbić mięśnie powinniśmy ułożyć odpowiednią dietę, zwiększyć aktywność fizyczną oraz pomyśleć o zakupie odpowiednich suplementów, które znacznie ułatwią osiągnięcie oczekiwanych wyników.

Pierwszym krokiem, jaki możemy uczynić w drodze do wymarzonej sylwetki jest zbilansowanie swojego sposobu odżywiania. Powinniśmy zredukować lub w zupełności wyeliminować z diety niezdrowe produkty tłuszczowe, słodycze, gazowane napoje a także potrawy smażone na głębokim oleju lub smalcu. Jeżeli chcemy zredukować wagę i spowodować, że nasze mięśnie będą dużo wyraźniej widoczne i wypracowane musimy na pewno dostarczyć do organizmu dobrej jakości białko zwierzęce. Fantastycznym źródłem dobrego jakościowo białka jest odżywka proteinowa, ryby, jaja kurze, chude mięsa szczególnie kurczak jak również szynka wieprzowa. Koniecznie trzeba dopilnować, aby codziennie dostarczyć do naszego organizmu minimum 1, 8 grama białka na kilogram masy ciała. Jeśli zależy nam aby przyspieszyć rezultaty zainteresować nas powinna odżywka na masę. Stanowi ona fantastyczną alternatywę dla osób, które maja problem z przybraniem na masie mięśniowej. Zazwyczaj przyjmuje się je po treningu, gdyż wówczas trwa tak zwane okno anaboliczne.

Oprócz sposobu odżywiania kluczowy jest również trening oraz innego typu aktywność fizyczna (spacery, przebieżki, gra w tenisa).

Ostatnim tak samo istotnym elementem niezbędnym do sukcesu są suplementy diety. Ja ze swojej strony mogę polecać niedrogie preparaty, gdyż nie ma sensu płacić więcej gdy skład jest mniej-więcej identyczny.

Jeśli odpowiednio przyłożymy się do pracy nad sylwetką to z całą pewnością osiągniemy oczekiwane rezultaty.