Przejdź do treści

Ćwiczenia w domu i na siłowni – droga do idealnej rzeźby

  • przez

Duża grupa osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, chciałoby mieć smukłą, wyćwiczoną sylwetkę, pozbyć się tej nieprzyjemnej warstwy tłuszczyku oraz zamienić go w pięknie wyrzeźbione mięśnie. Niemniej jednak zabiegani oraz zapracowani nie mamy czasu na profesjonalne treningi oraz często zadajemy sobie pytanie w jaki sposób trenować we własnych czterech ścianach.

Rano przed pójściem do pracy, czy też po powrocie z niej, dobrze jest wygospodarować chwilę czasu na mały trening, wykonywany bez użycia profesjonalnego sprzętu, wyłącznie z obciążeniem własnego ciała. Takie ćwiczenia nie stanowią zagrożenia dla stawów, co z pewnością pomoże uniknąć kontuzji, które często nękają osoby zaczynające uprawianie sportu. Gimnastyka, taka jak rozgrzewające ćwiczenia rozciągające, przysiady, skłony, popularne pajacyki czy pompki, z pewnością nie tylko wpłyną pozytywnie na kondycję i nasze samopoczucie, ale także pomogą w szybkim czasie skutecznie pozbyć się niechcianych kilogramów. Cała rzesza trenerów poleca również ćwiczenia izometryczne, polegające na odpowiednim napinaniu oraz rozluźnianiu określonych partii mięśni.

Kiedy już wiemy w jaki sposób ćwiczyć w domu, warto pomyśleć, żeby również rozpocząć ćwiczyć pod okiem profesjonalnego trenera na siłowni. Wykwalifikowany trener z pewnością doradzi nam odpowiedni trening na siłowni dla początkujących, który będzie najbardziej dopasowany do możliwości naszego organizmu oraz nie obciążając go zbytnio, umożliwi w krótkim czasie zmaksymalizować rezultaty naszych ćwiczeń.